Poradnik

20-07-2021 10:18

Spalanie na trasie i w mieście - skąd różnice?

Powiedz mi, jak duże są korki w twoim mieście, a powiem ci, ile spala twój samochód. Ta parafraza najlepiej odzwierciedla to, od czego zależy zużycie paliwa w trakcie jazdy miejskiej. A jak jest na trasie i co w ogóle wpływa na poziom spalania paliwa przez nasze samochody?

Czytaj więcej
08-06-2021 12:15

Domowa stacja ładowania elektryka - o czym musisz wiedzieć przed kupnem?

Elektryki ładuje się w szybkich stacjach zlokalizowanych w różnych częściach miasta. Ale czy elektryka można podłączyć do domowego gniazdka? Oczywiście, ale ładowanie będzie trwało znacznie dłużej, chyba że zainwestujemy w domową stację. Co warto o niej wiedzieć, by dokonać odpowiedniego wyboru?

Czytaj więcej
12-04-2021 13:19

Czym jest numer VIN i jak go wykorzystać?

Numer VIN dla pojazdu jest tym, czym dla człowieka jest numer PESEL, a nawet więcej. Pozwala on na dokładną identyfikację pojazdu, ale i na poznanie jego historii.

Czytaj więcej
18-03-2021 14:16

Kradzież samochodu – jak się przed nią zabezpieczyć?

Jeszcze nie wymyślono zabezpieczenia, z którym złodziej nie dałby sobie rady - to dość powszechna opinia, z którą nie warto polemizować. Bezdyskusyjnym jest jednak również fakt, że każde dodatkowe zabezpieczenie może zniechęcić do sięgania po cudzą własność. Po co kraść auto z alarmem, skoro ob...

Czytaj więcej
21-02-2021 13:27

Wycieraczki samochodowe - co warto o nich wiedzieć?

Są wykonane z tworzywa sztucznego i jazda bez nich, zwłaszcza w dżdżyste dni, byłaby po prostu niemożliwa. Banalne z pozoru wycieraczki samochodowe kryją w sobie wiele ciekawostek, które warto poznać.

Czytaj więcej