Suv-y SEAT-a, czyli rozmiar rodzinny

19-02-2020 13:00

Rodzina się powiększa i trzeba zamienić sprytny i niewielki samochód miejski na prawdziwy i poważny samochód rodzinny? Nic prostszego. Warto przyjrzeć się ofercie SEAT-a, by przekonać się, że auto rodzinne niejedno może mieć imię.

Samochód rodzinny, czyli właściwie jaki? Na to pytanie warto odpowiedzieć sobie jeszcze przed wizytą w salonie. Ile mamy dzieci, a ile być może się jeszcze pojawi? Czy często wyjeżdżamy samochodem na wakacje? Czy lubimy zimą jeździć na nartach? To tylko niektóre z pytań, które warto sobie zadać.

Suv-y SEAT-a dla każdego

Od wielu lat za synonim wygodnego, bezpiecznego auta rodzinnego uchodzą SUV-y SEAT-a. Wyżej zawieszone oferują bardzo dobrą widoczność, jak również ułatwiają parkowanie, zwłaszcza gdy dostępu do miejsca parkingowego strzeże wysoki krawężnik.

Atuty SUV-ów sprawiły, że SEAT zdecydował się na zaoferowanie kierowcom szerokiej oferty aut tego typu. Najmniejszym w gamie SEAT-a SUV-em jest Arona. To dość wysokie auto o sportowej sylwetce przeznaczone do poruszania się głównie po mieście. Mimo sporej przestrzeni w środku, Arona jest stosunkowo krótka, co obiecuje zwinne poruszanie się po ciasnych miejskich ulicach w poszukiwaniu miejsca parkingowego. Dzięki dość pakownemu bagażnikowi Arona zapewnia wystarczająco dużą przestrzeń na solidne zakupy w markecie.

Ateca gotowa na duży bagaż

Myśląc jednak o dłuższych wakacyjnych wypadach za miasto, warto przyjrzeć się nieco większemu SUV-owi SEAT-a. To SEAT Ateca. Oprócz niezwykle udanej stylistycznie sylwetki, Ateca zaskakuje potężną przestrzenią bagażową. Auto pomimo swej umiarkowanej ceny jest także dobrze wyposażone i to już w podstawowej wersji Reference. Ten SUV SEAT-a będzie miał w ramach pakietu zainstalowaną w standardzie klimatyzację manualną czy elektrycznie sterowane szyby - nie tylko z przodu, ale i z tyłu.

Ateca to jednak wciąż auto 5-osobowe. Co więc z rodzinami, dla których model rodziny 2+3 to wciąż za mało? Bez obaw. W gamie SUV-ów SEAT-a znalazł się także SEAT Tarraco. To zdecydowanie największy kaliber dla rodziny z naprawdę dużymi wymaganiami. Auto wyposażono w przesuwne fotele umożliwiające taką aranżację wnętrza, która odpowiadać będzie nawet 7-osobowej rodzinie. Tak, tak! W bagażniku auta wyczarować można dwa dodatkowe fotele. Z doświadczenia wiemy, że dzieci niemal biją się o to „kto będzie siedział w bagażniku”. Oczywiście wystarczy kilka prostych ruchów, by ostatni rząd foteli zniknął i zmienił się w wygodną przestrzeń ładunkową.

SEAT Alhambra – królowa komfortu

Mówiąc o rodzinnych SEAT-ach, nie można oczywiście zapomnieć o Seacie Alhambra. Również i ten model, choć nie jest już wysokim SUV-em, jest w stanie zagwarantować przestrzeń aż dla siedmiu osób. Ma on jednak jeszcze jedną dodatkową zaletę. Dostrzegą ją bardzo szybko rodzice, którzy często poruszają się po mieście z dziećmi. Instalowanie fotelika lub choćby ulokowanie w nim dziecka nie należy do rzeczy prostych, gdy obok parkuje inne auto. Jest po prostu zbyt mało miejsca. Dlatego właśnie SEAT Alhambra wyposażono w boczne drzwi przesuwne. By mieć pełen dostęp do wnętrza, nie potrzebujemy już tak dużo miejsca jak w przypadku standardowych drzwi.