Dlaczego Leon e-HYBRID to idealna hybryda dla Ciebie? 5 powodów

17-12-2020 15:25

Jakie powinno być idealne auto i dlaczego Seat Leon e-HYBRID w bardzo wysokim stopniu spełnia wszystkie wymagania stawiane przed autem z nowoczesnym napędem XXI wieku? Oto pięć największych zalet bestsellera Seata w hybrydowym wydaniu.

Jest piękny, komfortowy i nietrudno się w nim zakochać - to można w zasadzie powiedzieć o każdym nowym Seacie Leonie.

Dlaczego jednak tak godna uwagi jest jego wersja oznaczona napisem e-HYBRID?

1. Bo to najnowocześniejsza hybryda na rynku

Do tej pory wielu kierowców miało okazję poznać hybrydy pochodzące głównie z Azji. Pozwalały one ograniczyć koszty zużycia paliwa w mieście, ale nigdy nie dawało się nimi jeździć zupełnie bez benzyny. Najnowocześniejsza hybryda Seata umożliwia poruszanie się po mieście jedynie przy wykorzystaniu energii elektrycznej. Który silnik będzie wprawiał auto w ruch, decyduje jedynie kierowca. Możliwość ładowania auta bezpośrednio z gniazdka zapewnia mu zasięg nawet 60 km. Pozwoli to na przejechanie nawet największych metropolii wzdłuż i wszerz.

2. Bo nie emituje spalin i dlatego ma swoje przywileje

Seat Leon e-HYBRID, jak już wspomnieliśmy, może być eksploatowany bez emisji spalin. Zaletę tę dostrzegł ustawodawca i postanowił dać hybrydzie Seata te same prawa, co autom w stu procentach elektrycznym. Po co stać w miejskim korku? Można przecież wjechać na pusty buspas i pomknąć szybko do przodu. Tak, to wszystko jest zgodne z prawem i żaden policjant nie wlepi za to kierowcy Seata Leona e-HYBRID mandatu. Użytkownik tego typu pojazdu nie będzie też musiał płacić za parking. Śródmiejskie strefy parkowania, chcąc być bardziej przyjaznymi dla ekologicznych aut, oferują bezpłatne parkowanie, m.in. właśnie dla Seata Leona e-HYBRID. Co to oznacza? Nowoczesną hybrydą poruszamy się po mieście sprytniej i oszczędniej. Nie dość, że auto mniej pali, to dodatkowo jego kierowca wydaje mniej pieniędzy na opłaty parkingowe.

3. Bo jest w nim kompletnie cicho

Poruszający się w trybie zeroemisyjnym Seat Leon jest niemal kompletnie bezgłośny. Jedyny szelest, jaki się zeń wydobywa, to dźwięk toczących się opon. Kto nie prowadził jeszcze takiego auta, będzie zszokowany, jak przyjemne i odprężające może być podróżowanie bez warkotu silnika. Gdyby wszystkie auta w mieście były takie jak Leon, oddychalibyśmy powietrzem czystym niemal jak w lesie, a w ruchu miejskim delektowalibyśmy się z śpiewem ptaków z pobliskiego parku.

4. Bo ma zasięg pozwalający sięgać za horyzont

Jest cichy i ekonomiczny w mieście. To już wiadomo. Nie wolno jednak zapominać, że na pokładzie wciąż znajduje się tradycyjny silnik spalinowy. Dłuższa podróż w nieznane, gdzie nie ma dostępu do szybkiego ładowania? Nic nie szkodzi. Stacja benzynowa znajdzie się wszędzie!

5. Bo dysponuje mocą dwóch silników

Mocniejsze naciśnięcie na pedał gazu. Seat Leon już wie, że kierowca pewnie potrzebuje większej dynamiki przy wyprzedzaniu. To dla hybrydy nic trudnego. Załączają się obydwa silniki i w mgnieniu oka auto dysponuje mocą 204 KM. Dzięki niej zadziornie wyglądający LEON „setkę” osiągnie już po nieco ponad siedmiu sekundach.