Czy SUV-y dużo palą?

11-12-2019 13:00

SUV-y to samochody, które z roku na rok stają się coraz popularniejsze i są coraz częściej wybierane przez kierowców. Wygoda, komfort jazdy i interesujący design przyciągają uwagę użytkowników aut. A jak prezentuje się kwestia zużycia paliwa w tego rodzaju samochodach? Który SUV ma najmniejsze spalanie?

Przekonaj się sam!

Najbardziej ekonomiczne SUV-y to auta bardzo modne, którymi można pojechać praktycznie wszędzie, szczególnie gdy są wyposażone w napęd na 4 koła. Mają wiele zalet, dlatego to najchętniej wybierany model wśród kierowców. Doskonała prezencja, funkcjonalny bagażnik, który pomieści wszystkie wakacyjne bagaże, elegancko wyposażone wnętrze. Tego rodzaju samochody to prawdziwe krążowniki szos.

Z racji sporej wagi charakteryzują się dość sporym zużyciem paliwa. Kwestia spalania uzależniona jest w głównej mierze od tego, po jakich drogach się poruszamy. Czy jest to jazda po mieście, czy długodystansowe trasy, np. jazda po autostradzie. Mimo to, że SUV-y spalanie mają naprawdę duże, można się doszukać modeli, które nie pochłaniają aż tak dużych ilości paliwa. Który SUV ma najmniejsze spalanie ?

Istnieje kilka modeli samochodów uznawanych za najbardziej ekonomiczne SUV-y, ale wśród nich najbardziej popularne są: SEAT Ateca i SEAT Arona.

Zgrabne auto rodzinne - nowy SEAT Ateca

Nowy Seat Ateca uznawany jest za jeden z najbardziej kompaktowych i ekonomicznych SUV-ów. Jedno z najmłodszych modeli SEAT-a, które funkcjonuje na rynku od 2016 roku. To bardzo wygodny samochód, idealny dla rodziny, z dużym, praktycznym bagażnikiem. Co więcej, niewątpliwą zaletą tego modelu SEAT-a jest niski poziom zużycia paliwa. Szczególnie gdy samochód ma silnik benzynowy 1.0 TSI, średnie spalanie wynosi 5,2 l. To pokazuje, jak bardzo ekonomiczny jest SEAT Ateca i warto zdecydować się na ten model z uwagi na korzystne spalanie.

Oszczędny nowy SEAT Arona

Nowy SEAT Arona to hiszpański crossover numer 1. SUV, który z pewnością jest wielofunkcyjny i chwyci na serce potencjalnych kierowców. Doskonały na jazdę po mieście, jak i jego obrzeżach. Perfekcyjny do jazdy w dalsze trasy i do pracy. Samochód wyróżnia się w zestawieniu z innymi autami tego typu ze względu na niskie spalanie. Oszczędny silnik w trakcie poruszania się w przestrzeni podmiejskiej ma spalanie w okolicach 4-4,5 l na 100 km. Wiadomo, że jeżdżąc po mieście wynik nie może być już mniej zadowalający.SUV-y uchodzą za samochody, które są wręcz zjadaczami paliwa, ale dobrze szukając, okazuje się, że spalanie SUV-ów może sprostać Twoim oczekiwaniom i będziesz rzadkim gościem na stacji benzynowej.