SEAT Tarraco jeszcze mocniejszy

26-01-2021 11:47

Największy SUV SEAT-a będzie teraz jeszcze mocniejszy. Rozpoczęła się produkcja modelu Tarraco z silnikiem 2.0 TSI o mocy 245 KM, automatyczną skrzynią biegów DSG i napędem na cztery koła 4Drive. Taka wersja dedykowana jest Klientom, którzy są bardziej wymagający jeśli chodzi o osiągi. Oczywiście mocniejszy SEAT Tarraco zachowa dotychczasową funkcjonalność i komfort.

Najnowszy 245-konny silnik to najmocniejsza jednostka jaka może znajdować się pod maską SEAT-a Tarraco. SUV posiada też automatyczną 7-stopniową skrzynią DSG, która sprawia, że jazda nie wymaga żadnego wysiłku, a kolejne biegi zmieniane są bardzo płynnie. Inteligentny system napędu na cztery koła 4Drive zapewnia przyczepność i bezpieczną jazdę nie tylko na asfalcie i utartych drogach, ale także w bardziej wymagającym terenie.

Moment obrotowy najmocniejszego silnika to 370 Nm. Sprint do 100 km/h zajmuje zaledwie 6,2 sekundy, co jest bardzo dobrym wynikiem biorąc pod uwagę masę i gabaryty pojazdu. Prędkość maksymalna SEAT-a Tarraco wynosi 228 km/h.

Nowa odsłona SUV-a będzie dostępna w wersji wyposażenia FR. Nie zmienia się możliwość wyboru modelu pod względem ilości miejsc. Nadal zależnie od swoich potrzeb, Klienci będą mogli wybrać 5- lub 7-osobowy model Tarraco. Produkcja tego SEAT-a odbywa się w niemieckim Wolfsburgu.
Poznaj możliwości tego SUV-a w salonie SEAT PRO-MOTO w Katowicach. Zapraszamy na jazdę próbną.