SEAT Ateca po liftingu | SEAT PRO-MOTO Katowice

22-07-2020 11:51

Nasz topowy SUV SEAT Ateca doczekał się liftingu. W salonie SEAT PRO-MOTO Katowice możecie go zamówić a nasi doradcy chętnie opowiedzą Wam o zmianach w tym modelu. Odświeżony SUV SEAT Ateca to wyróżniający się design, bardziej zaawansowany system bezpieczeństwa i ogrom możliwości jeśli chodzi o łączność sieciową. SEAT Ateca dostępny jest teraz również w wersji Xperience i z poszerzoną gamą jednostek napędowych.

SUV SEAT - początki

SEAT Ateca pojawił się na rynku w 2016 roku jako pierwszy SUV w gamie naszej marki SEAT. Do tej pry sprzedano globalnie ponad 300 000 modeli. Od początku model ten cieszył się sporym zainteresowaniem. SEAT Ateca przekonuje do siebie praktycznym i przestronnym wnętrzem, przyciągającym wzrok designem i przyjemnością prowadzenia. To miejski SUV, którym teraz jeździ się jeszcze bardziej komfortowo i bezpiecznie.

Multimedia

Nowy SEAT Ateca jest teraz jeszcze bardziej multimedialny! Łączność cyfrowa w tym modelu weszła na kolejny poziom. Nowoczesne technologie zapewniają nieprzerwany dostęp do sieci. Dzięki Android Auto lub Apple CarPlay kierowca może sparować smartfon bezprzewodowo z samochodem. Ciągle rozwijana aplikacja SEAT Connect to gwarancja łączności z wirtualnym światem. SEAT Ateca po liftingu ma na pokładzie 9,2-calowy ekran obsługujący system multimedialny, któremy komendy będzie można wydawać głosowo. Nowością wpływającą na bezpieczeństwo jest system eCall powiadamiający służby ratunkowe w przypadku groźnego wypadku lub poważnej kolizji. eCall funkcjonuje dzięki wbudowanej karcie eSIM.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Ateca po liftingu to jeszcze bogatszy pakiet asystentów czuwających nad bezpieczeństwem kierowcy i pozostałych podróżujących. SUV wyposażony jest w m.in.

- Pre-Crash (system ochrony pasażerów)
- Side Assist (system monitorowania martwego pola)
- Emergency Assist (inteligentny asystent bezpieczeństwa)
- Travel Assist (asystent podróży)
- Exit Assist (ostrzeganie o ruchu poprzecznym z tyłu pojazdu)
- asystent parkowania z przyczepą
- tempomat predykcyjny

Wszystkie te rozwiązania znacząco wpływają na poprawę bezpieczeństwa podróżujących.

Wyrazisty design

Sylwetka SEAT-a Ateca 2020 jest jeszcze bardziej wyrazista i sprawia wrażenie niesamowicie dynamicznej. Taki efekt był możliwy dzięki zastosowaniu zupełnie nowych zderzaków, wydechów, a także oświetlenia – FULL LED oraz dynamicznych kierunkowskazów. Względem wersji sprzed liftingu Ateca nie zmieniła szerokości i wysokości, ale wydłużyła się o 1,8 cm. Bagażnik pomieści wiele – jego pojemność to teraz 510 litrów.

SEAT Ateca – wersje wyposażenia

Nasz SUV będzie dostępny w znanych już wersjach wyposażenia, czyli Reference, Style, FR. Nowością jest wersja Xperience, która zastąpi wersję Xcellence. Wersja o sportowym charakterze – FR, będzie teraz wyróżniać się zmienionym grillem, specjalną oprawą lusterek oraz świateł przeciwmgielnych. Efekt wizualny spotęgują dodatki w kolorze Cosmo Grey Matt. We wspomnianej wersji Xperience auto nabiera bardziej offroadowych walorów, dzięki dodaniu czarnej barwy na bokach auta, zderzakach oraz nadkolach. Na wydechu zamontowano aluminiowe końcówki.

Jak zawsze przy zakupie modelu SEAT istnieje wiele możliwości jego personalizacji i dopasowania do własnych potrzeb. W przypadku SEAT-a Ateca po liftingu, nowy właściciel może wybrać felgi spośród aż 14 propozycji w 4 rozmiarach lub kolor lakieru (10 opcji), w tym nowy Dark Camouflage.

Wnętrze – elegancko i ergonomiczne

Nie tylko sylwetka zewnętrzna, ale i kabina uległa zmianom po przejściu liftingu. SUV otrzymał nowe przeszycie na panelach oraz nowe materiały wykończenia drzwi. Obszycie kierownicy i tapicerka dodają wnętrzu charakteru i są przyjemne dla oka. Przednia szyba posiada system odmrażania Climacoat co kierowca doceni w zimowe dni. Atekę prowadzić będzie się bardzo wygodnie, za sprawą fotela regulowanego aż w ośmiu kierunkach. Wirtualny kokpit ma ponad 10 cali, a centrum multimedialne, zależnie od wersji – 8,25 albo 9,20 cala.  

Osiągi i ekologia

Mniejsza emisja spalin i szersza gama silników – tym charakteryzują się jednostki napędowe w odświeżonym modelu SEAT Ateca. Kierowca sam dopasuje do siebie ustawienia zgodnie ze wsoimi potrzebami, a to wszystko dzięki znanym już trybom jazdy: Eco, Normal, Sport. Jest też opcja ustawień własnych. Model z napędem na wszystkie koła, czyli 4Drive, będą również wyposażone w tryby: Offroad i Snow.

Jeśli chodzi o jednostki benzynowe, Ateca jest dostępna począwszy od silnika o pojemności 1.0 110 KM, przez silnik 1.5-litrowy 150 KM, po jednostkę 2-litrową 190 KM sprzężoną ze skrzynią DSG i napędem 4Drive.

Wersje z silnikiem Diesla są cztery, każda wyposażona jest w silnik 2.0. Różnica polega na mocy, która waha się od 110 do 150 KM. Również w przypadku tych modeli można wybrać Atekę z napędem 4x4 i automatyczną skrzynią DSG.

Oto jak wygląda gama dostępnych silników w modelu SEAT Ateca 2020
4 opcje silników benzynowych:
- 1.0 TSI 81 kW/ 110 KM, ręczna skrzynia biegów
- 1.5 TSI 110 kW/ 150 KM, ręczna skrzynia biegów
- 1.5 TSI 110 kW/ 150 KM, dwusprzęgłowa skrzynia DSG
- 2.0 TSI 140 kW/ 190 KM, dwusprzęgłowa skrzynia DSG i napęd 4Drive

3 opcje silników wysokoprężnych:
- 2.0 TDI 110kW/ 150 KM, ręczna skrzynia biegów
- 2.0 TDI 110kW/ 150 KM, dwusprzęgłowa skrzynia DSG
- 2.0 TDI 110kW/ 150 KM, dwusprzęgłowa skrzynia DSG i napęd 4Drive

Model można już zamawiać, a gdy tylko pojawi się w salonie SEAT Katowice oczywiście poinformujemy o tym fakcie. SEAT Ateca to bezkompromisowy, miejski SUV, zachęcamy aby poznać go w naszym salonie SEAT PRO-MOTO!