Kiedy nowy SEAT Leon? | SEAT PRO-MOTO

05-03-2020 09:49

Kiedy pojawi się nowy SEAT Leon? 2020 rok to czas premiery zupełnie nowej generacji SEAT-a Leona. Model niebawem powinien pojawić się w naszym salonie – SEAT Katowice. SEAT Leon z rocznika 2020 to już 4. generacja tego kultowego modelu.

Nowy SEAT Leon powinien dotrzeć do naszego salonu w ostatnim tygodniu marca lub na początku kwietnia. Pierwsze modele będą wersjami do jazd próbnych i ekspozycji w salonie. W późniejszym czasie pojawi się możliwość zamawiania Leona 4. generacji.

SEAT Leon jest flagowym i kultowym modelem w ofercie hiszpańskiej marki. Dowodem jest sprzedaż poprzednich generacji, która osiągnęła poziom aż 2,2 mln sztuk. Jako autoryzowany dealer marki SEAT w Katowicach sami obserwujemy duże zainteresowanie tym modelem. Nowa generacja SEAT-a Leona odzwierciedla hiszpański temperament. Model powstał w zakładach w Martorell.

Nowy SEAT Leon został zbudowany na zaawansowanej platformie MQB Evo. Pozwoliło to na większą dowolność w projektowaniu i uzyskanie lepszych proporcji. Nadwozie mimo że insirowane poprzednimi generacjami, ma też elementy wyróżniające. Karoseria stała się bardziej elegancka i wielowymiarowa. Padające na lakier światło załamuje się pod wieloma kątami, wzmacniając wrażenia optyczne.  Wzrok przyciągają ostre, dynamiczne krawędzie samochodu. Światła LED z tyłu są rozciągnięte na całej szerokości pojazdu. 

Tworząc wnętrze pojazdu inżynierowie kierowali się zasadami ergonomii by zwiększyć komfort kierowcy jak i wszystkich pasażerów. SEAT Leon spełnia też jedną z najważniejszych funkcji – jest praktyczny. Pojemność bagażnika w opcji Sportstourer to aż 617 litrów (czyli aż o 30 litrów więcej niż w poprzedniej generacji).

Nowy SEAT Leon doskonale wpisuje się w technologiczne wymagania właścicieli. Nowością jest udoskonalona łączność z pojazdem. Aplikacja SEAT Connect, którą można pobrać na dowolne urządzenie mobilne, pozwala na zdalne aktywowanie i kontrolowanie wielu funkcji, aby zmaksymalizować komfort i bezpieczeństwo kierowcy.

Kierowcy mogą wybrać spośród wielu dostępnych silników spalinowych – turbodoładowanych, z bezpośrednim wtryskiem, o mocy od 66 kW/90 KM do 140 kW/190 KM. Po raz pierwszy oferta obejmuje 1-litrowe trzycylindrowe silniki TSI (66 kW/90 KM i 81 kw/110 KM) oraz większe 1,5-litrowe jednostki (96 kW/130 KM i 110 kW/150 KM). Dla najbardziej wymagających dostępny jest 2,0-litrowy silnik TSI o mocy 140 kW/190 KM połączony ze skrzynią biegów z podwójnym sprzęgłem.

Nowy SEAT Leon został dostosowany również do dwóch rodzajów silnika wysokoprężnego – 2-litrowych jednostek o mocy 85 kW/115 KM lub 110 kW/150 KM. Samochód może być również wyposażony w 1,5-litrowy silnik TGI (CNG) o mocy 96 kW/130 KM (wersja silnikowa obecnie nieplanowana do wprowadzenia w Polsce).
Po raz pierwszy w historii SEAT Leon dostępny będzie także w wersji mild hybrid (eTSI) korzystającej z instalacji 48V, która zapewnia jeszcze wyższą wydajność (1.0 TSI 81 kW/110 KM lub 1.5 TSI 110 kW/150 KM, oba oferowane wyłącznie ze skrzynią biegów DSG). Jako że elektryfikacja pozostaje jednym z najważniejszych założeń strategicznych SEAT-a, najnowszy model będzie można nabyć w wariancie z napędem hybrydowym plug-in. Dzięki współdziałaniu 1,4-litrowego silnika spalinowego TSI połączonego z motorem elektrycznym, akumulatora litowo-jonowego o pojemności 13 kWh i sześciobiegowej skrzyni biegów DSG, samochód osiąga moc na poziomie 150 kW/204 KM i zasięg elektryczny wynoszący około 60 km (dane na podstawie testów WLTP).

Nowa generacja jak żadna wcześniej będzie dbać o bezpieczeństwo kierowcy i pozostałych podróżujących. Proaktywny tempomat, Emergency Assist, asystent aktywnego utrzymania pasa ruchu czy asystent wyprzedzania zdecydowały o tym, że nowy Leon to najbezpieczniejszy samochód, jaki kiedykolwiek opuścił zakłady produkcyjne SEAT-a. Nowy model zawiera szereg czujników, które gwarantują podróżującym najwyższy dostępny obecnie poziom bezpieczeństwa. Adaptacyjne zawieszenie (DCC) sprawia, że sposób jazdy samochodu zmienia się w zależności od warunków na drodze i wymagań kierowcy. System nieustannie kontroluje otoczenie i dostosowuje zawieszenie, optymalizując tłumienie drgań oraz zwiększając komfort i dynamikę jazdy.

Kiedy tylko nowy SEAT Leon pojawi się w naszym salonie SEAT PRO-MOTO Katowice poinformujemy o tym w naszych mediach społecznościowych i na naszej stronie internetowej.