Nowy SEAT Leon – PREMIERA!

17-01-2020 14:48

Premiera nowego SEAT-a Leona zbliża się wielkimi krokami. Topowy model SEAT-a charakteryzuje się jeszcze bardziej eleganckim i dynamicznym designem. Najnowsza generacja kultowego modelu zostanie zaprezentowana globalnie 28 stycznia.

Czwarta już generacja bestsellera hiszpańskiej marki będzie zdecydowanie wyróżniać się wyjątkowo dynamicznym designem. W wyglądzie nowy SEAT Leon nawiązuje do poprzedników, dzięki czemu projektanci zachowali spójność. Z drugiej strony, auto otrzymało nowe elementy, które jeszcze bardziej wyróżnią go w swoim segmencie.

Nowy Leon będzie większy od poprzedników dzięki zaawansowanej platformie MQB Evo. Linie pojazdu będą dawały mocno poczucie dynamizmu, aby auto zachwycało nie tylko w ruchu, ale i podczas gdy nie będzie się poruszać.

„– Do projektowania nowego SEAT-a Leona podeszliśmy z perspektywy prostoty, która jednocześnie mówi o sile i determinacji –  tłumaczy Alejandro Mesonero-Romanos, szef działu designu SEAT-a. – Nasze przywiązanie do prostoty estetycznej wynika z tego, iż wierzymy, że znaczną część naszej historii da się opowiedzieć za pomocą kilku prostych linii. Co do siły i determinacji, są to atrybuty, które wyróżniają nasze samochody i urzekają już na pierwszy rzut oka.”

Tył nowego SEAT-a Leona wyposażono w światła LED rozciągnięte na całej szerokości pojazdu, co robi imponujące wrażenie. Ponadto bagażnik zaprojektowano tak, aby podkreślał dynamizm samochodu. Kolejna generacja Leona posiadać będzie silniejsze przednie reflektory LED, które zapewnią większy komfort jazdy nawet na najciemniejszych drogach. Nowy Leon będzie wyposażony w dynamiczne kierunkowskazy, które jeszcze skuteczniej przekazują innym uczestnikom ruchu drogowego komunikaty o planowanych manewrach prowadzącego, co przekłada się na większy poziom bezpieczeństwa.

„Zanim kierowca wyruszy w podróż, SEAT Leon przywita go, wyświetlając słowo „Hola!” na powierzchni obok samochodu. To tylko jeden z detali wzbogacających doświadczenie użytkowania. Komfort zwiększy także innowacyjne, ambientowe oświetlenie wewnętrzne w technologii LED.”

Jak dokładnie będzie wyglądała nowa generacja kultowego SEAT-a dowiemy się już za kilka dni. 28 stycznia w Hiszpanii zostanie przedstawiona nowa odsłona SEAT-a Leona. Śledźcie nasz profil na Facebooku aby dowiedzieć się więcej.

Gdy nowy SEAT Leon pojawi się w salonie SEAT PRO-MOTO Katowice, niezwłocznie o tym poinformujemy!